Kultura

Oddělení vede Daniela Hrdličková. Její spolupracovnicí je Jitka Žujová.

Společně zajišťují na oddělení kroužky od keramiky, přes hudební, konstrukční činnosti až po výtvarné techniky, které rozvíjí u dětí hudební a estetické  cítění, zručnost  a sociální vztahy. Organizují také soutěže a tábory pro děti a mládež, oblíbené vánoční i velikonoční salony a jiné kulturní akce, jež se staly tradicí v celém regionu Přerovska. Oblíbené keramické hrátky pro rodiče s dětmi nebo pohádkové pondělí nabízí celým rodinám upevňování sociálních vazeb při zajímavých činnostech pod odborným vedením. Daniela, která má vše v kultuře na starosti má i velký podíl na kvalitní propagaci SVČ, Jitka se snaží zase najít cestu k mladým hudebníkům a zpěvákům.

 

Kultura - přehled kroužků


 

Aktuality Kultura

Náramky z perliček na SVČ

Ve čtvrtek 17.5. 2018 jsme s dětmi vyráběly roztomilé náramky ze skleněných perliček. Práce s drobnými ,, neposednými “ perličkami byla titěrná a  vyžadovala  hodně trpělivosti  při jejich navlékání.  Nakonec se ale podařilo všechny korálky navléknout na stříbrný drátek a  náramky byly na světě

Na Atlase proběhl minulý týden rukodělný kurz "Zdobení triček"

V pátek 11.5. 2018 proběhlo naše další ,,tvořeníčko“. Tentokrát jsme zdobili trička pomocí šablon a barev.  Práce s šablonami byla zajímavá, protože se mohly i překrývat a vznikly tak úžasné kombinace.  Všichni si kurz náramně užili.

Na Atlase se první pátek v březnu vyráběly ozdoby z drátků

V pátek 2. března proběhlo na Atlase další rukodělné tvoření. Tentokrát si účastníci kurzu vyrobili krásného ptáčka z černého drátu.  Po dvou hodinách usilovné práce, si každý odnesl krásnou dekoraci, kterou ještě dozdobili větvičkou a perličkami

Plstěné brože – sýkorky

V pátek o pololetních prázdninách, proběhlo na Atlase další rukodělné tvoření. Tentokrát si účastníci mohli vyrobit krásnou plstěnou brož – sýkorku. I když měli ze začátku všichni obavu, zda výrobek zvládnou, všem se sýkorka  povedla a po skončení kurzu odcházeli nadšení a natěšeni na další tvorbu.

 

Přerovský dětský sbor hledá nové zpěváky