Chovatelství a ekologická výchova

Oddělení vede RNDr. Ivo Růžička a na oddělení s ním pracuje Mgr. Kateřina Chlápková

Ivo má v oblasti chovatelství dlouholeté zkušenosti, hledá stále nové aktivity, kterými se snaží zaujmout malé i velké pro tuto činnost a erudovaně také podává informace o naší mini ZOO. Zájmová činnost tohoto oddělení seznamuje účastníky kroužků a kurzů se zákonitostmi a postupy při chování domácích mazlíčků často až exotického charakteru. Se zvířaty seznamuje Ivo zájemce i na „svých“ táborech.

Oddělení také realizuje výukové environmentální programy a spolupracuje s dalšími středisky ekologické výchovy, vede své členy k poznávání a respektování zákonů přírody nejen během kurzů a kroužků, ale i ve spolupráci se Zálesáckou 10 a dalšími organizacemi na pobytových akcích a táborech.

 

Chovatelství a ekologická výchova - přehled kroužků

 


Aktuality Chovatelství a eko-výchova

Namaluj přírodu

Vážení,
děkujeme Vám za účast Vašich žáků v korespondenční výtvarné soutěži Namaluj přírodu.

V Biose jsme luštil tajenky

Středa 19. února patřila v BIOS hned dvěma zvířecím tajenkám. Děti hledaly po celé budově čísla s doprovodnými texty, které jim napověděly, jak vyplnit jednotlivé řádky. Mladší vyluštily „želvu pardálí“, starší poskládaly „činčilu vlnatou“. Došlo také na exkurzi po chovech mazlíčků a rozšíření vědomostí o nové poznatky.

V první kategorii mladší žáků do 9 let zvítězila Nelinka Krestýnová před Davidem Perutkou a Tomášem Zapletalem. Ve skupině starších žáků exceloval Vít Zbořil. Další pořadí obsadily Magdalena Zbořilová a Ester Tomišková.

Odměnou za příjemně a podnětně strávený podvečer byly soutěžícím diplomy a poukazy na živé ceny i krmivo, které využijí pro své mazlíky.