Hlavním cílem našeho zařízení je – nabídnout dětem, mládeži i dospělým to, co každý vyžaduje pro svůj pocit spokojenosti, a to je změna prostředí a možnost setkávání s přáteli, kteří mají stejné zájmy.

Už antičtí filozofové pochopili, že hra a společný zájem rozvíjí tvořivost, podněcují k iniciativě a pomáhají regeneraci sil. To všechno společně může pomoci hlavně dětem a mládeži při vytváření jejich zdravého sebevědomí, zachránit je před pocitem beznaděje a prázdnoty. Mnohdy se dobrý koníček může stát i podnětem a pomocníkem při hledání uplatnění se na trhu práce. Nejedenkrát se u nás například z „ošklivého káčátka" vyklubala "krásná labuť". Jsme na takové případy hrdí a zároveň šťastni, že naše láskyplné vedení nese své výsledky. Zásluhu na tom mají nejen stálí pracovníci SVČ vnímající svou práci více jako poslání než jen jako zaměstnání, ale také obrovské množství externích kolegů, kteří se zanícením každý rok předávají své zkušenosti a dovednosti dětem a mládeži. Jejich entuziasmus je také jednou z hlavních motivací pro naše malé i větší účastníky pravidelných i příležitostných aktivit.

Naši pracovníci Vás zvou do světa her a fantazie, na výlety do přírody, společně můžeme zkusit roztančit a rozezpívat své okolí, hledat odpovědi na spoustu otázek a o všem dělat reportáže. Vše záleží jen na Vás, zda přijmete naše pozvání.

 

  


 

Pro všechny, co nás chtějí poznat víc a nalézt pro sebe nebo své dítě nějakou zajímavou volnočasovou činnost, jsme :

 

Středisko volného času ATLAS A BIOS v Přerově - volnočasové zařízení Olomouckého kraje pro zájmové vzdělávání. Celoročně nabízíme spoustu prázdninových, víkendových aktivit a pestrou nabídku pravidelné zájmové činnosti nejen pro děti a mládež, ale i pro celé rodiny na celý školní rok. 

Nabízíme kroužky, kurzy a kluby z oblasti kultury, tělovýchovy, taneční, ekologické a chovatelské, nabízíme výuku cizích jazyků nebo polytechnické činnosti. Mezi  naše základní cíle se řadí snaha ukázat cestu k aktivnímu trávení volného času, připomenout všem kdo na to zapomněli, že je nutné umět si i kvalitně odpočinout, vyrovnat jednostrannou zátěž, ukázat prospěšnost zájmových aktivit našim dětem. 

o    Jsme Místní  centrum mezinárodního programu DofE Award

o    Jsme členy Sítě podpory nadání a pomáháme mladým lidem v cestě za poznáním 

o    Máme pro Vás pestrou nabídku pravidelných i příležitostných činností po celý školní rok 

o    Nabízíme návštěvu mini ZOO a spoustu ekologických a chovatelských činností v krásném přírodním areálu 

o    Naši volnočasoví pedagogové často pomohou radou při starostech a péči o domácího mazlíčka v rámci PET poradny na ekologickém středisku BIOS 

o    Nabízíme spolupráci na vedení kroužků a jiných aktivit zkušeným odborníkům z oboru i mládeži už od 15-ti let 

Přijměte tedy naše srdečné pozvání od všech pracovníků SVČ nejen na naše místa zájmového vzdělávání, ale také na naše www.stránky s nabídkou a informacemi.

 

Školní rok 2019/2020

Školní rok začíná 2. září a končí 31. srpna následujícího kalendářního roku, kdy je realizována většina forem zájmového vzdělávání, přičemž pravidelná zájmová činnost a výukové programy bývají zahajovány zpravidla 1. října, ale mohou začít již v průběhu září - např. výběrové skupiny. V období prázdnin a školního volna SVČ ATLAS a BIOS zajišťuje tábory, pobytové akce, spontánní a příležitostnou činnost.

 

 • Zahájení vyučování: pondělí 2. září 2019.
 • Podzimní prázdniny: pondělí 29. října a úterý 30. října 2019.
 • Vánoční prázdniny: pondělí 23. prosince 2019 až pátek 3. ledna 2019.
 • První den vyučování v roce 2019: pondělí 6. ledna 2020. 
 • Konec 1. pololetí: čtvrtek 30. ledna 2020.
 • Jednodenní pololetní prázdniny: pátek 31. ledna 2020.
 • Jarní prázdniny: pondělí 24. února až neděle 1.března 2020.
 • Velikonoční prázdniny: čtvrtek 9. dubna. a pátek 10. dubna 2020 je tzv. ostatním státním svátkem.
 • Konec 2. pololetí: úterý 30. června 2020.
 • Hlavní prázdniny: středa 1. července 2020 až pondělí 31.srpna 2020.
 • Zahájení vyučování ve školním roce 2020/2021: úterý 1. září 2020.

Následující krátké video Vás seznámí s našimi aktivitami.

Výtvarné a rukodělné soutěže, pěveckou soutěž "Slavíci z Přerova 2018", činnost Taneční školy Atlas, dopravní soutěže pro děti a mládež, florbalový turnaj pro neregistrované hráče do 15 let, taneční soutěž Dance Evolution, sportovní činnost dětí a mládeže v aikido a v gymnastice, výtvarná a literární soutěž Tak to vidím já, sportovní a herní vybavení kroužku "Zálesáci" a Environmentální zájmové vzdělávání ve školním roce 2017/2018  jsou v r.2018 realizovány za finanční spoluúčasti Statutárního města Přerova.

V letošním roce 2018 podporuje Olomoucký kraj organizaci soutěží a přehlídek, vyhlašovaných MŠMT, a projekt "Prostředky k vybavení environmentální učebny".

logo kraje

V r. 2017 a 2018 podpořila naše příměstské tábory s rukodělnými činnostmi společnost:

Číst dál...

Statutární město Přerov

 

Výtvarné a rukodělné soutěže, rozvoj a obnova činnosti Přerováčku, podpora činnosti Taneční školy Atlas, dopravní výchova pro děti, florbalový turnaj pro děti amatéry, taneční soutěž Dance Evolution, sportovní činnost aikido, soutěž Tak to vidím já a Enviromentální výchovné a vzdělávací aktivity jsou v r.2015 realizovány za finanční spoluúčasti

Statutárního města Přerova.


Práce s talenty na Středisku volného času ATLAS a BIOS, Přerov 

PERUN

Středisko volného času ATLAS a BIOS, Přerov je pověřeným organizátorem mnoha okresních a krajských soutěží MŠMT pro ZŠ a SŠ a od roku 2014 je členem SÍTĚ PODPORY NADÁNÍ.

Jako člen Talentcentra  se naše SVČ zapojilo do výzvy MŠMT, která se týkala možností práce s talenty a připravuje v Přerově podzimní soustředění pro již přihlášené žáky se zájmem o biologii. V prvních říjnových dnech ožije budova střediska a přilehlý areál v Bezručově ulici nejrůznějšími vzdělávacími aktivitami. Ty si kladou za cíl doplnit žákům jejich znalosti a navázat na předchozí kola předmětových jarních biologických olympiád, které právě skončily. Práci s talenty realizuje SVČ i v dalších oblastech např. již deset let organizuje celostátní taneční soutěž DANCE EVOLUTION, která letos přivítala téměř 1 200 tanečníků, mezi nimi i tanečníky ze SR. Celodenní soutěž tradičně proběhla pod záštitou Statutárního města Přerova a v rámci k Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby pod záštitou Ministerstva kultury, MŠMT a UNESCO. 

Talentcentrum


DofE - Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

V r. 2015 se SVČ zapojilo do programu ve spolupráci s organizací:

dofe

DofE je mezinárodní program, do kterého se může zapojit každý ve věku od 14 do 24 let. Rozvineš v něm svůj talent, věnuješ se sportu a dobrovolnictví a jedeš na dobrodružnou expedici.

Program DofE je příležitostí, jak získat nové přátele, silné zážitky a užitečné dovednosti. Od jeho založení se programu zúčastnilo už přes osm milionů mladých lidí z celého světa a k nim se můžeš přidat i ty. Víc prozradí video (odkaz níže).

 Program DofE je tady od toho, aby ti pomohl zdolat výzvy, které bys chtěl(a) překonat a splnit si sny, které máš. V programu DofE se budeš dlouhodobě a pravidelně věnovat aktivitám ve čtyřech oblastech: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice, na zlaté úrovni navíc vyrazíš na akci s pobytem. Vstup do programu je dobrovolný a jeho účastníci mezi sebou nesoutěží.

V programu DofE budeš mít čas i podporu od svého vedoucího, abys přemýšlel(a), jaké jsou tvé zájmy, schopnosti a ambice, a na základě toho si stanovil(a) cíle v jednotlivých oblastech programu. K dosažení těchto cílů tě dovede jen tvá vytrvalost a odhodlání. Nakonec tě čeká skvělý pocit z dosaženého úspěchu, posunutí hranic toho, co dokážeš, získání nových zkušeností, zážitků a kontaktů.

 Z programu DofE si odneseš jen tolik, kolik do něj vložíš, protože v něm stejně jako v životě k opravdovému úspěchu nevedou žádné zkratky. Za vložené úsilí navíc získáš prestižní certifikát – Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu – který ti předají významné osobnosti z České republiky či Velké Británie a jenž ti může pomoci k přijetí na vysokou školu nebo do vysněného zaměstnání.

 Další informace vč. zajímavého videa naleznete na stránkách http://www.dofe.cz/cz/pro-studenty/

 U nás se můžete do programu přihlásit u Mgr.Blanky Maškové Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Informace

Aktuality