20 let gymnastiky na Atlase 

 

Gymnastika se cvičí na Atlase už 20 let. Začínali jsme tenkrát s 8 - 10 dětmi (děvčata i chlapci) ve věku od 6 do 18 let v tělocvičně na Pedagogické škole. Od té doby se počty zvýšily desetinásobně.  Přibývaly děti i trenérky a přispěla k tomu bezesporu výstavba gymnastického sálu na Atlase (březen 2001) za vydatné finanční pomoci města Přerova. A v posledních letech také i to, že se do gymnastického tréninku zapojili chlapci fotbalisti z Kozlovic, jejichž trenéři si uvědomují, že do zimní přípravy pro rozvoj obratnosti a protahování svalů je nejlepší zařadit právě gymnastiku. Do loňského roku jsme měli 6 kroužků gymnastky a 2 skupiny pódiových skladeb. V současné době chystáme malou reorganizaci, hlavně u juniorek v kombinaci gymnastiky a pódiových skladeb. V těchto kroužcích pracuje s dětmi 7 trenérek.

 

Děti od 5 let se připravují nikoliv na dráhu vrcholového sportovce, ale rozvíjí zde svou obratnost, učí se ovládat své tělo a budovat pohybovou paměť. Tento pohybový základ dětem usnadní později zvládnutí i jiných sportů. Děvčátka školního věku se zúčastňují veřejných vystoupení a soutěží v pódiových skladbách a sestavách s pěkným provedením. Věnujeme se také studentům, kteří se chtějí připravit na talentové zkoušky na střední nebo vysokou školu.

 

Garantem a trenérkou je trenérka I. třídy sportovní gymnastiky Alena Děrdová. Spolupracuje s dalšími trenérkami: od začátku s Lenkou Kryškovou, dále s Mgr. Evou Štěrbovou, která je zároveň organizační vedoucí, s Danou Chudárkovou a Lenkou Čapkovou, s Pavlou Chodilíkovou a Andreou Kolkovou

 

Všechny děti mají možnost se na konci školního roku zúčastnit soutěže ve volných sestavách na hrazdě, kladině, akrobacii a na přeskoku, která je vyvrcholením jejich celoročního snažení. Spolupořadatelem soutěže je dlouhodobě firma Draps.

 

Informace

Aktuality