PDS Přerováček a jeho ohlédnutí za rokem 2019

Praha

Ano, už potřetí jsme byli pozváni do Prahy, abychom si zazpívali na programu v rámci trhů na Staroměstském náměstí. Datum padlo na pátek 6. prosince. Jiní by si možná řekli, že jsme blázni. Kvůli půlhodinovému vystoupení se trmácet tři hodiny vlakem tam a pak zase zpátky. Ale my jsme chtěli. A nás to baví. A bavilo to i lidi, kteří se na nás přišli podívat. Byli jsme zvyklí na netečné publikum, které se spíš zajímá o támhleten párek v rohlíku, trdelník anebo punč, ale tentokrát lidi přišli a koukali. A ne chvíli, ale celé vystoupení. A ono jich dokonce i přibývalo! Takže už chápete? Proto to děláme. Kvůli prchavé chvilce štěstí, když vy, diváci a posluchači, tleskáte nám – zpěvákům.

Přerov – Husitský kostel

I na toto „místo činu“ jsme se vrátili po několikáté a to v neděli 8. prosince. Ale věřte, že jsme z toho nervózní pokaždé. Ono vystupovat ve vlastní režii, kdy musíte zajistit zvuk a vše kolem a navíc v kostele… to není jednoduché. Já jsem hlavně nejistá vždy tím, že nemáme zrovna chorální repertoár. Ale úžasná paní farářka Milová (pro milou paní mimořádně příhodné jméno) je natolik shovívavá a patří mezi ty ojediněle se vyskutující lidi, kteří jsou prostě vděční – za vše, za život. No a tak se líbilo nejenom naše Million Dreams z filmu Největší Showman, ale taky Nikde žádnej sníh od Pokáče. A to se líbilo nám, protože my Pokáče milujeme.

Vánoční náměstí

Každý rok je naše SVČ Atlas a Bios pozvané k veřejné prezentaci kroužků na náměstí. Letos to bylo 13. prosince na Náměstí T. G. Masaryka a o dva dny později 15. prosince na Horním náměstí. I my jsme se samozřejmě zúčastnili a předvedli část vánočního repertoáru.

Vánoční Klub Teplo

Tradiční koncert v režii Přerovského dětského sboru, kde můžete vidět vystupovat i přípravné oddělení Smíšek. Jako každý rok, i letos – 18. prosince - byli pozváni hosté z jiných hudebních kroužků, například ze zpěvu, kláves, kytar. A samozřejmě zde, jako i jinde, vystoupila kapela [fri:] v jejich čtyřčlenném uskupení. Kytarista z této kapely Max Pilát zazpíval i sólově v doprovodu lektorky kytary Michaeli Zaoralové. Přerováček přivítal speciálního hosta – zpěvačku Veroniku Domanskou.

Tak to byl náš prosinec 2019. Už se moc těšíme, co všechno přinese rok 2020. Už teď můžeme poodhalit, že se chystáme na dvě soutěže a mnoho vystoupení. Tímto bych chtěla za celý náš sbor poděkovat za vaši podporu na všech vystoupeních. Buďte stále ti tleskající v prvních řadách.

Dále bych chtěla poděkovat jmenovitě Martině Güntherové za její pomoc s vedením sboru a klavírní doprovody, Michaele Zaoralové za organizační pomoc při vystoupeních, Maximovi Pilátovi za kytarový doprovod a Veronice Domanské, že přijmula pozvání a zazpívala si s námi. Jste skvělí a neumím si to bez vás představit!

Za Přerovský dětský sbor            Jitka Žujová

 

 

Informace

Aktuality