Na tento rok asi hned tak nezapomeneme. Rozjeté kroužky i akce včetně řady novinek zabrzdil v březnu nový koronavir. Zabrzdil, ale úplně nezastavil. Spousta aktivit se přesunula do dětských pokojů, k počítačům, u nichž se nejen členové kroužků mohli zapojit do námi pořádaných soutěží, výtvarky, her, tančení a cvičení on-line.

Pedagogové Střediska volného času nejen vymýšleli volnočasové aktivity na web, ale čas bez dětí a všech účastníků aktivit trávili obnovou prostředí a pomůcek k činnostem a v pevné víře, že alespoň tábory budou realizovány, chystali různé varianty jejich realizace. Několik pracovníků SVČ se statečně dalo také na šití roušek, kterých nakonec ušili a rozdali víc než tisíc. Po internetu díky aktivitě garantů a našich pedagogů ekologického střediska proběhlo i okresní kolo Středoškolské odborné činnosti a zástupce jsme měli i v porotě při hodnocení krajského kola SOČ, vše bylo realizováno on-line. V Praze se uskutečnilo dokonce celostátní kolo Biologické olympiády, v němž měl i Olomoucký kraj své úspěšné zástupce.

Od poloviny května jsme se mohli v téměř všech aktivitách opět začít setkávat a zbytek školního roku si užít v zájmových činnostech s kamarády a svými vedoucími. Sice vše bylo podmíněné dodržováním různých nařízení, ale naši vedoucí, účastníci kroužků i jejich rodiče situaci zvládali na výbornou. Na konci června jsme se rozloučili se zvláštním školním rokem 2019/20 předáním výrobků, poslední společnou pobytovou akcí nebo táborákem a rovnýma nohama skočili do posledních táborových příprav. Většina táborů je již plná, ale přesto, pokud ještě někdo hledá zajímavý program na prázdniny, je možné zkusit zavolat, zeptat se a třeba se ještě něco najde. Hudba, tanec, příroda, výtvarka, hry, sportování, dobrodružství a zážitky - každý si přijde na své.

Přejeme Vám krásné léto plné sluníčka a pohody a těšíme se na Vás v září, kdy místo jednoho dne otevřených dveří, Vám chceme být otevřeni od 7.9. téměř celé září, aby jste si mohli v klidu zvolit zájmové aktivity, které Vás osloví.

pracovníci

SVČ ATLAS a BIOS, Přerov

 

Informace