Akce Příležitostné aktiv.

Aktuality Příl. aktivity

Prázdniny na SVČ Atlas a Bios, Přerov

Školní rok končí, před námi prázdniny

Na tento rok asi hned tak nezapomeneme. Rozjeté kroužky i akce včetně řady novinek zabrzdil v březnu nový koronavir. Zabrzdil, ale úplně nezastavil. Spousta aktivit se přesunula do dětských pokojů, k počítačům, u nichž se nejen členové kroužků mohli zapojit do námi pořádaných soutěží, výtvarky, her, tančení a cvičení on-line.

Pedagogové Střediska volného času nejen vymýšleli volnočasové aktivity na web, ale čas bez dětí a všech účastníků aktivit trávili obnovou prostředí a pomůcek k činnostem a v pevné víře, že alespoň tábory budou realizovány, chystali různé varianty jejich realizace. Několik pracovníků SVČ se statečně dalo také na šití roušek, kterých nakonec ušili a rozdali víc než tisíc. Po internetu díky aktivitě garantů a našich pedagogů ekologického střediska proběhlo i okresní kolo Středoškolské odborné činnosti a zástupce jsme měli i v porotě při hodnocení krajského kola SOČ, vše bylo realizováno on-line. V Praze se uskutečnilo dokonce celostátní kolo Biologické olympiády, v němž měl i Olomoucký kraj své úspěšné zástupce.

Od poloviny května jsme se mohli v téměř všech aktivitách opět začít setkávat a zbytek školního roku si užít v zájmových činnostech s kamarády a svými vedoucími. Sice vše bylo podmíněné dodržováním různých nařízení, ale naši vedoucí, účastníci kroužků i jejich rodiče situaci zvládali na výbornou. Na konci června jsme se rozloučili se zvláštním školním rokem 2019/20 předáním výrobků, poslední společnou pobytovou akcí nebo táborákem a rovnýma nohama skočili do posledních táborových příprav. Většina táborů je již plná, ale přesto, pokud ještě někdo hledá zajímavý program na prázdniny, je možné zkusit zavolat, zeptat se a třeba se ještě něco najde. Hudba, tanec, příroda, výtvarka, hry, sportování, dobrodružství a zážitky - každý si přijde na své.

Přejeme Vám krásné léto plné sluníčka a pohody a těšíme se na Vás v září, kdy místo jednoho dne otevřených dveří, Vám chceme být otevřeni od 7.9. téměř celé září, aby jste si mohli v klidu zvolit zájmové aktivity, které Vás osloví.

pracovníci

SVČ ATLAS a BIOS, Přerov

 

Celková nabídka letních táborů školní rok 2019/2020

Podrobné informace k letním táborům:

Příležitostné aktivity

Oddělení vede Mgr. Dagmar Mlčáková

Oddělení Příležitostných aktivit organizuje samostatně nebo ve spolupráci s jinými subjekty ( např . MŠMT ), soutěže pro děti a mládež, akce pro širokou veřejnost, letní a příměstské tábory a výukové programy pro MŠ, ZŠ a SŠ. V každém školním roce se těchto aktivit zúčastní několik tisíc zájemců. Dáša je také od r.2014 koordinátorem aktivit pod Talentcentrem se kterým jsme začali spolupracovat. Informace k jednotlivým aktivitám naleznete v přehledu Soutěží a akcí, v Kalendáři akcí, v souborech Ke stažení nebo níže v samostatných článcích. .

Vyučující ZŠ, SŠ a učitelky MŠ mohou kontaktovat se svými požadavky a dotazy přímo vedoucí oddělení.

Příležitostné aktivity - přehled