Akce Příležitostné aktiv.

Aktuality Příl. aktivity

A+B Duben 2021

Křížem, krážem Přerovem v novém termínu

Z aktivity na jarní prázdniny se stala jarní aktivita pro rodiny s dětmi. Vybrali jsme nový termín a od pondělí 29.3. od 12:00 do pondělí 5.4. do 23:59 bude probíhat hra Křížem krážem Přerovem. 
Herní kartu, kterou budete ke hře potřebovat, si buď stáhnete na webových stránkách, nebo si ji můžete přijít vyzvednout na Atlas. 

Hraci_karta.jpg
Popular 234.29 KB
25/03/2021 11:31:13

Vašim úkolem je nalézt všechny kartičky, na kterých se dočtete soutěžní otázky. Odpovědi zapíšete do hrací karty a výsledná tajenka vám napoví, kde hledat malou odměnu. Tajenku nám pak zašlete i na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Kartičky s otázkami jsou rozmístěny různě po Přerově, jako vodítko, kde kartičky hledat, vám slouží informace z hrací karty. 
Kartičky se soutěžními otázkami jsou ve formátu A4 a jsou opatřeny našim logem SVČ.
 
Hodně štěstí při hledání přeje tým pořadatelů.
 
 

 

 

 

 

Zažeň nudu slaví první výročí

Pro všechny  co chtějí zpestřit své dny a dlouhou chvíli v této době, již rok funguje náš webový odkaz "ZAŽEŇ NUDU". Naleznete zde  kvízy, hádanky, soutěže a videa pro zdravé tělo, zdravý duch. 

Portál pro volnou chvíli naleznete ZDE


Zachovejte nám přízeň a těšíme se na všechny až otevřeme.

Pracovníci

SVČ Atlas a Bios, Přerov

Svátek svatého Patrika

17.3. se slaví například v Irsku nebo ve Velké Británii svátek svatého Patrika. Do podvědomí se tento zelený mužíček s typickým trojlístkem dostal i nám v České republice. Na našich sociálních sítích jsme vyzvali sledovatele, aby nám trojlístky nakreslili. Během pár hodin nám do zpráv dorazilo několik obrázků. Děkujeme, moc nás to potěšilo. 

Středisko volného času ATLAS a BIOS chystá dětem zajímavé prázdniny

Za pokladem bandity Matouše nebo na Vesmírnou misi se můžou během letních prázdnin vydat děti, které se rozhodnou pro jeden z pobytových táborů v krásném prostředí Hostýnských vrchů. Užijí si táborovou hru a každý den plný akce. Do přírody, do kuchyně Masteršéfa, do výtvarných dílen, na nejrůznější sportoviště, i za zvířaty se během letních školních prázdnin se zase podívají účastníci některého z příměstských táborů. V přerovském Středisku volného času ATLAS a BIOS se stalo se již nepsanou tradicí, že ve vybraných termínech nabízíme dokonce hned několik akcí současně. Na mnohé tábory se každým rokem hlásí tytéž děti, které se již od zimy těší na své kamarády, oblíbené vedoucí i na společně podnikané aktivity. A o to více v současnosti, kdy epidemiologická situace již několik měsíců neumožňuje setkávání, ale dokonce ani školní výuku dětí v kolektivu spolužáků.

V pestré náplni příměstských táborů nebude ani letos chybět sportování, výtvarné činnosti, hrátky se zvířátky, záchranářské aktivity, vaření, turistika, výlety spojené s poznáváním přírody i památek, ale hlavně spousta zábavy.

Tento typ tábora získává rok od roku stále více na oblibě, a to především díky nižší ceně oproti táborům klasickým. Je vhodnější rovněž pro děti, které se třeba účastní tábora poprvé, případně chtějí zůstat přes noc ve svém domácím prostředí.

Vybrané termíny jsou v tuto chvíli už sice obsazeny, ale volná místa se ještě určitě najdou. „Zájemci nás mohou kontaktovat na obou místech vzdělávání, tedy v ATLASE i v BIOSU. Informace je samozřejmě možné získat také na webových stránkách www.svcatlas-bios.cz. Přihlášky na tábory přijímáme stále,“ uvedla ředitelka Střediska volného času ATLAS a BIOS Přerov Mgr. Blanka Mašková.

Příležitostné aktivity

Oddělení vede Mgr. Dagmar Mlčáková

Oddělení Příležitostných aktivit organizuje samostatně nebo ve spolupráci s jinými subjekty ( např . MŠMT ), soutěže pro děti a mládež, akce pro širokou veřejnost, letní a příměstské tábory a výukové programy pro MŠ, ZŠ a SŠ. V každém školním roce se těchto aktivit zúčastní několik tisíc zájemců. Dáša je také od r.2014 koordinátorem aktivit pod Talentcentrem se kterým jsme začali spolupracovat. Informace k jednotlivým aktivitám naleznete v přehledu Soutěží a akcí, v Kalendáři akcí, v souborech Ke stažení nebo níže v samostatných článcích. .

Vyučující ZŠ, SŠ a učitelky MŠ mohou kontaktovat se svými požadavky a dotazy přímo vedoucí oddělení.

Příležitostné aktivity - přehled