Statutární město Přerov

 

Výtvarné a rukodělné soutěže, rozvoj a obnova činnosti Přerováčku, podpora činnosti Taneční školy Atlas, dopravní výchova pro děti, florbalový turnaj pro děti amatéry, taneční soutěž Dance Evolution, sportovní činnost aikido, soutěž Tak to vidím já a Enviromentální výchovné a vzdělávací aktivity jsou v r.2015 realizovány za finanční spoluúčasti

Statutárního města Přerova.


Práce s talenty na Středisku volného času ATLAS a BIOS, Přerov 

PERUN

Středisko volného času ATLAS a BIOS, Přerov je pověřeným organizátorem mnoha okresních a krajských soutěží MŠMT pro ZŠ a SŠ a od roku 2014 je členem SÍTĚ PODPORY NADÁNÍ.

Jako člen Talentcentra  se naše SVČ zapojilo do výzvy MŠMT, která se týkala možností práce s talenty a připravuje v Přerově podzimní soustředění pro již přihlášené žáky se zájmem o biologii. V prvních říjnových dnech ožije budova střediska a přilehlý areál v Bezručově ulici nejrůznějšími vzdělávacími aktivitami. Ty si kladou za cíl doplnit žákům jejich znalosti a navázat na předchozí kola předmětových jarních biologických olympiád, které právě skončily. Práci s talenty realizuje SVČ i v dalších oblastech např. již deset let organizuje celostátní taneční soutěž DANCE EVOLUTION, která letos přivítala téměř 1 200 tanečníků, mezi nimi i tanečníky ze SR. Celodenní soutěž tradičně proběhla pod záštitou Statutárního města Přerova a v rámci k Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby pod záštitou Ministerstva kultury, MŠMT a UNESCO. 

Talentcentrum


DofE - Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

V r. 2015 se SVČ zapojilo do programu ve spolupráci s organizací:

dofe

DofE je mezinárodní program, do kterého se může zapojit každý ve věku od 14 do 24 let. Rozvineš v něm svůj talent, věnuješ se sportu a dobrovolnictví a jedeš na dobrodružnou expedici.

Program DofE je příležitostí, jak získat nové přátele, silné zážitky a užitečné dovednosti. Od jeho založení se programu zúčastnilo už přes osm milionů mladých lidí z celého světa a k nim se můžeš přidat i ty. Víc prozradí video (odkaz níže).

 Program DofE je tady od toho, aby ti pomohl zdolat výzvy, které bys chtěl(a) překonat a splnit si sny, které máš. V programu DofE se budeš dlouhodobě a pravidelně věnovat aktivitám ve čtyřech oblastech: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice, na zlaté úrovni navíc vyrazíš na akci s pobytem. Vstup do programu je dobrovolný a jeho účastníci mezi sebou nesoutěží.

V programu DofE budeš mít čas i podporu od svého vedoucího, abys přemýšlel(a), jaké jsou tvé zájmy, schopnosti a ambice, a na základě toho si stanovil(a) cíle v jednotlivých oblastech programu. K dosažení těchto cílů tě dovede jen tvá vytrvalost a odhodlání. Nakonec tě čeká skvělý pocit z dosaženého úspěchu, posunutí hranic toho, co dokážeš, získání nových zkušeností, zážitků a kontaktů.

 Z programu DofE si odneseš jen tolik, kolik do něj vložíš, protože v něm stejně jako v životě k opravdovému úspěchu nevedou žádné zkratky. Za vložené úsilí navíc získáš prestižní certifikát – Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu – který ti předají významné osobnosti z České republiky či Velké Británie a jenž ti může pomoci k přijetí na vysokou školu nebo do vysněného zaměstnání.

 Další informace vč. zajímavého videa naleznete na stránkách http://www.dofe.cz/cz/pro-studenty/

 U nás se můžete do programu přihlásit u Mgr.Blanky Maškové Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Informace

Aktuality