Akce Chovatelství a EKO

Chovatelství a ekologická výchova

Oddělení vede RNDr. Ivo Růžička a na oddělení s ním pracuje Mgr. Jiří Matoušek a Mgr. Dagmar Mlčáková

Ivo, stejně jako jeho interní a externí kolegové, má v oblasti chovatelství a ochrany přírody dlouholeté zkušenosti. Oddělení hledá stále další nové aktivity, kterými se snaží zaujmout malé i velké pro tuto činnost. Ve svých aktivitách hodně využívá vlastní mini ZOO, bohatá knihovna a odbornost pracovníků umožňují realizaci PET poradny. Zájmová činnost tohoto oddělení seznamuje účastníky kroužků a kurzů se zákonitostmi a postupy v oblasti EVVO, stejně jako při chovu domácích mazlíčků. V kroužcích Zálesáků pak přibližuje dětem a mládeži život v přírodě a zálesácké znalosti. 

Oddělení také realizuje výukové programy EVVO, spolupracuje se školami a dalšími subjekty nejen v pravidelné činnosti při vedení kurzů a kroužků. Cílem je vést své členy, ale i širokou veřejnost k poznávání a respektování zákonů přírody. Realizuje mnoho aktivit pro širokou veřejnost, pobytové akce a tábory. 

 

Chovatelství a ekologická výchova - přehled kroužků


Aktuality Chovatelství a EKO

Staň se zálesákem

Kampak? Do Kožíškova přeci!

V týdnu od 22. srpna jsme se vypravili do Kožíškova. Tento příměstský tábor byl plný her, výletů a relaxace ve společnosti pejsků, koček a dalších živočichů, chlupatých i nechlupatých. Jednotný outfit – trička s tlapkou – dával všem okolo vědět, že tvoříme jeden tým, a že se ve zvířátkovém světě rozhodně neztratíme.

Na Rusavě se hledá Wally

Pobytový tábor Hledá se Wally na Rusavě v krásném prostředí Hostýnských vrchů je zaměřený na ochranu přírody, tanec, sportování a výtvarku. Děti plní denně úkoly celotáborové hry. V závěru týdne je čeká vystoupení pro rodiče, kterým předvedou taneční choreografii

Informace