AKTUALITY

SVČ ATLAS a BIOS Přerov nabízí novou série videí, které vás můžou zajímat. Začínáme tentokrát u fenoménu LEGO. Protože o LEGO je těch zajímavostí spousta, pravděpodobně s k němu ještě vrátíme. Rádi bychom vás pozvali do našich zájmových útvarů, které se mimo jiné LEGO zabývají.
 
 
 
 

Nabídku letních a příměstských táborů naleznete ZDEStředoevropská šlechta na pozadí dějinných událostí v letech 1648-1948.

 

 Pod tímto názvem se v úterý 05.04. 2022 a ve středu 06.04.2022 konala na Základní a Mateřské škole J. A. Komenského v Přerově - Předmostí krajská kola Dějepisné olympiády Olomouckého kraje.  V obou kategoriích se zúčastnilo  18 soutěžících z okresů Přerov, Prostějov, Šumperk, Jeseník a Olomouc se svým pedagogickým doprovodem.

Po zkušebním historickém testu si mohli soutěžící i zájemci prohlédnout Malé školní muzeum lovců mamutů

Po krátkém občerstvení si všichni vyslechli výsledky soutěže a převzali ceny SVČ Atlas a Bios Přerov a naší školou.

Vítězem a postupujícím kat. I.

do ústředního kola se stal Ondřej Nevěřil z Gymnázia Zábřeh, na druhém místě skončil Martin Fródl ze CMG, ZŠ a MŠ v Prostějově a jako třetí se umístil Václav Horák rovněž  ze CMG, ZŠ a MŠ v Prostějově

Vítězem a postupujícím kat. II

do ústředního kola se stal David Iránek z CMG, ZŠ a MŠ v Prostějově, na druhém místě skončila Veronika Trnečková ze CMG, ZŠ a MŠ v Prostějově a jako třetí se umístil David Duchoň z Gymnázia Kojetín

 

Děkuji všem svým spolupracovníkům za pomoc, obětavost a spolupráci při organizování této soutěže. 

 

 

KACPU - Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině

Kdokoli má zájem poskytnout jakoukoli pomoc ukrajinským uprchlíkům, obracejte se prosím na NON STOP asistenční krizové pracoviště. Získáte zde přesné informace, jaká forma pomoci a v jakých lokalitách je potřeba. 
Pracoviště je umístěno v budově Krajského úřadu na adrese: Jeremenkova 40a, Olomouc. 
Nejlepší způsob kontaktování je na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na uvedených telefonních číslech. 

KACPU - Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině

K zemi se snášejí sněhové vločky a venkovní teploty klesají do minusových hodnot. U nás ve Středisku volného času ATLAS a BIOS už máme i přesto připraveny aktivity pro děti nejen na prázdniny jarní, ale dokonce i ty hlavní školní. Na jarní prázdniny nabízíme soustředění a výlety. Celé hlavní prázdniny jsou pak zaplněny tradičními i nevšedními tábory. Původně jsme začínali pár turnusy, ale zejména v posledních letech doslova a do písmene střídá jedna akce druhou. Děti tak v krásném přírodním prostředí zažijí Putování v čase, budou hledat Wallyho, stanou se opravdovými zálesáky nebo turisty.

Nuda rozhodně nehrozí ani těm, kterým se od rodičů nadlouho vzdalovat nechce. Pokud si přejí spojit aktivní trávení prázdnin s výhodami domácího prostředí, můžou zůstat v Přerově. I zde si na příměstských táborech užijí her, výletů, sportování, anglického jazyka, zvířat exotických i domácích, vaření, zajímavého tvoření z přírodních materiálů včetně keramické hlíny, ale hlavně zažijí spoustu legrace. Programy všech táborů jsou sestaveny tak, aby vyhovovaly současně dětem, které se jich účastní každoročně, i úplným nováčkům. Termínově pokrýváme celé prázdniny od počátku do samého konce. Pobytových táborů převážně na čerstvém horském vzduchu letos plánujeme asi pět, příměstských táborů bude přibližně čtrnáct. I když je léto zatím v nedohlednu, ze široké nabídky pobytových i příměstských táborů se vyplatí vybírat již nyní. Většina těchto akcí bývá totiž za několik týdnů beznadějně obsazena. Jezdí dokonce i děti z okolních měst, například z Olomouce. Kompletní nabídku nejen na prázdniny najdete na našich webových stránkách www.svcatlas-bios.cz. A protože náplň dnů všedních i svátečních tvoří nejen hry, ale i vědomosti, pořádáme spoustu soutěží a olympiád. Od ledna se naplno rozjely matematické, zeměpisné, jazykové, v březnu přibudou biologické nebo Středoškolská odborná činnost. Soutěže jsou stejně jako tábory či další aktivity otevřené všem dětem i studentům středních škol, pro které je atraktivní zajímavé trávení volného času.

 

Informace