Akce Příležitostné aktiv.

Aktuality Příl. aktivity

Nabídka letních táborů 2021

 

Jednotlivé tábory naleznete zde:

Nabídka letních a příměstských táborů 2021

 

Den země

Čistá příroda 
 
V období od 22.4. do 25.4. se naši pracovníci zapojili do akce ke Dni Země. 
 

Nabídka odborných T-exkurzí v rámci Talnetu

Zajímá vás, co všechno žije na vaší zahradě a jak to najít? Víte, odkud pochází vaši sousedé? Umíte vyčíst z kamenů životní příběhy? Chcete si zalétat s dronem? Dovedete zůstat v létě cool?

 

Každé jaro vyrazí Talneťáci spolu s odborníky do terénu objevovat svět. Aktuální epidemiologická situace sice společným výletům nepřeje, vy však můžete na T-exkurzi vyrazit i tak! Talnet, program pro nadané realizovaný Národním pedagogickým institutem ČR, letošní jaro nabízí dvě distanční T-exkurze s harmonogramem speciálně upraveným takovým způsobem, aby bylo možné je zvládnout i na dálku.

 

A co to ty T-exkurze vlastně jsou? Jedná se o aktivity zaměřené na zajímavá témata, kde si mnohé vyzkoušíte na vlastní kůži a poznáte jak odborníky z oboru, tak i nové kamarády, které zajímá to samé, co vás. V každé z T-exkurzí vás nyní čekají dvě společná online setkání, mezi kterými budete mít možnost prozkoumat své nejbližší okolí sami (anebo v případě příznivé epidemiologické situace vybranou oblast společně s lektorem a dalšími účastníky). Na prvním setkání, které se odehraje po teoretické online přípravě, s instruktorem proberete, co, kde a jak vlastně máte hledat. Na tom druhém si pak ukážete výsledky vlastního bádání, které budete dále diskutovat. Nedílnou součástí T-exkurze je i zpracování vlastních postřehů do tzv. T-reportu, kde se můžete realizovat i umělecky.

Aktuální nabídka T-exkurzí včetně přihlášky a ukázky T-reportů z dříve proběhlých T-exkurzí je k nalezení na https://www.talnet.cz/aktivity/t-exkurze

Pro jaro 2021 jsou plánovány tyto T-exkurze:

Za hmyzem do terénu!                pro mládež ve věku 13–19 let                   online schůzky 6. 5. a 22. 5.

Migranti v našem městě             pro mládež ve věku 12–19 let                   online schůzky 11. 5. a 28. 5.

 

Středisko volného času ATLAS a BIOS chystá dětem zajímavé prázdniny

Za pokladem bandity Matouše nebo na Vesmírnou misi se můžou během letních prázdnin vydat děti, které se rozhodnou pro jeden z pobytových táborů v krásném prostředí Hostýnských vrchů. Užijí si táborovou hru a každý den plný akce. Do přírody, do kuchyně Masteršéfa, do výtvarných dílen, na nejrůznější sportoviště, i za zvířaty se během letních školních prázdnin se zase podívají účastníci některého z příměstských táborů. V přerovském Středisku volného času ATLAS a BIOS se stalo se již nepsanou tradicí, že ve vybraných termínech nabízíme dokonce hned několik akcí současně. Na mnohé tábory se každým rokem hlásí tytéž děti, které se již od zimy těší na své kamarády, oblíbené vedoucí i na společně podnikané aktivity. A o to více v současnosti, kdy epidemiologická situace již několik měsíců neumožňuje setkávání, ale dokonce ani školní výuku dětí v kolektivu spolužáků.

V pestré náplni příměstských táborů nebude ani letos chybět sportování, výtvarné činnosti, hrátky se zvířátky, záchranářské aktivity, vaření, turistika, výlety spojené s poznáváním přírody i památek, ale hlavně spousta zábavy.

Tento typ tábora získává rok od roku stále více na oblibě, a to především díky nižší ceně oproti táborům klasickým. Je vhodnější rovněž pro děti, které se třeba účastní tábora poprvé, případně chtějí zůstat přes noc ve svém domácím prostředí.

Vybrané termíny jsou v tuto chvíli už sice obsazeny, ale volná místa se ještě určitě najdou. „Zájemci nás mohou kontaktovat na obou místech vzdělávání, tedy v ATLASE i v BIOSU. Informace je samozřejmě možné získat také na webových stránkách www.svcatlas-bios.cz. Přihlášky na tábory přijímáme stále,“ uvedla ředitelka Střediska volného času ATLAS a BIOS Přerov Mgr. Blanka Mašková.

Stále jsme tu pro Vás

Příležitostné aktivity

Oddělení vede Mgr. Dagmar Mlčáková

Oddělení Příležitostných aktivit organizuje samostatně nebo ve spolupráci s jinými subjekty ( např . MŠMT ), soutěže pro děti a mládež, akce pro širokou veřejnost, letní a příměstské tábory a výukové programy pro MŠ, ZŠ a SŠ. V každém školním roce se těchto aktivit zúčastní několik tisíc zájemců. Dáša je také od r.2014 koordinátorem aktivit pod Talentcentrem se kterým jsme začali spolupracovat. Informace k jednotlivým aktivitám naleznete v přehledu Soutěží a akcí, v Kalendáři akcí, v souborech Ke stažení nebo níže v samostatných článcích. .

Vyučující ZŠ, SŠ a učitelky MŠ mohou kontaktovat se svými požadavky a dotazy přímo vedoucí oddělení.

Příležitostné aktivity - přehled